Jak se létá v zimě s Ultralightem CH601 Zenair?

11.01.2022

No, musíme říct, že my létáme s ultralighty i v zimě. Jde ale o to, aby bylo pěkné počasí a byly hlavně přizpůsobeny podmínky ke vzletu a přistání na letištní dráze. U nás není sice moc malých letišť, která by se daly využít i po sněhové přeháňce, ale na letišti v Hradci Králové je to možné.

Náš Zenair CH601 je v současné době přizpůsoben vzlétnout a přistát i na sněhu. Dali jsme mu nová kola - bush kola a můžeme tedy říct, že jsme z našeho sportovního letadla udělali tzv. bush plane. 

Jedna malá nevýhoda v tomto zimním počasí při letech ale je. Musíte se do letadla opravdu teple obléknout. U malých sportovních letadel zpravidla není zabudovaný kvalitní systém vytápění kabiny, abyste si mohli odložit například bundu, natož svetr či mikinu. Ale na druhou stranu, v tom je to kouzlo malého sportovního létání 😊.

Jinak určitě je potřeba si před letem pořádně nastudovat předpověď počasí, protože v zimě se může změnit k horšímu během okamžiku, lusknutím prstem. Není třeba tedy létat i za cenu přesvědčení, že to dám. Tedy když jsi nejsem jist, tak neletím a nepřeceňují své schopnosti a dovednosti.

Teď ale k těm pozitivním věcem z létání v zimě. Když svítí sluníčko a je trochu mrazivo a nefouká, tak si každý pilot určitě užívá tu krásu z letu, dohlednost, krásu české přírody, zasněžených českých hor apod. Také každý pilot oceňuje, jak se letadlo pěkně zařezává do vzduchu, protože při slunečném mrazivém počasí v zimě se létá opravdu krásně. Letadlo poslouchá na slovo, tedy na výchylky kormidel, nepropadá se, tedy nehází sebou, prostě máte radost z letu.

Tedy kdybyste se chtěli proletět s našimi instruktory i v zimě, nebo si třeba i koupit dárek až na jaro, tak neváhejte a objednejte si jeden z našich nabízených zážitků, a to buď ve formě "Pilotem na zkoušku" nebo jen "Vyhlídkový let".

V současnosti Vám nabízíme i slevu 25% z ceny, stačí, když v košíku zadáte Slevový kód: ZAZITEK25