LETECKÁ ŠKOLA - SPV

Naučte se létat na moderním sportovním ultralehkém letadle Tulák v našem středisku pilotního výcviku (SPV). K dispozici vám budou zkušení a profesionální instruktoři.  

Výcvik probíhá na letišti v Hradci Králové s celoročním provozem.

Pilot ve výcviku
Pilot ve výcviku

Chcete se bezpečně naučit létat a splnit si tak svůj sen?

Tak to jste správně! U nás se naučíte létat s instruktory s profesionálním přístupem a věříme, že vás výcvik nejen naučí létat v oblacích, ale zároveň si užijete každou vteřinu za kokpitem.

Požadavky k zahájení výcviku pilota Ultralightů:

 • Věk minimálně 15 let, u osob mladších 18 let nutný souhlas zákonného zástupce.
 • Osvědčení o zdravotní způsobilosti od pověřeného lékaře.

Pro ty, kteří ještě váhají, zda se stát pilotem či nikoli, máme připravený instruktážní let, který vřele doporučujeme, a to v trvání 30 či 40 minut, dle vaší libosti. Je to opravdu dobrá investice, kdy poznáte, zda do toho chcete jít a naučit se létat, nebo se tohoto krásného snu vzdáte.  Instruktážní let pod názvem Pilotem na zkoušku si můžete objednat zde.


Jak probíhá výcvik pilota Ultralightů

 1. Musíte absolvovat teorii v trvání 45 hodin, z toho minimálně 21 hodin před zahájením praktického výcviku.
 2. Po 21 hodinách teorie zahájíte praktický výcvik, a to v minimální délce 20 hodin dle stanovené osnovy pro výcvik.
 3. Doporučujeme získání průkazu radiotelefonisty letecké pohyblivé služby (zkouška na ČTU).
 4. Absolvujete teoretickou a praktickou zkoušku - stáváte se pilotem UL.

Samozřejmě jsme realisté, proto vám musíme na rovinu říct, že samostatně do letadla pustíme žáka, až jsme si vědomi, že to opravdu zvládne. To samé je i před provedením praktické zkoušky. Nikoho na praktickou zkoušku nepustíme, dokud si nebudeme jisti, že uspěje před inspektorem. 

Někomu stačí dle osnovy pouze 20 hodin praktického výcviku, ale někdo potřebuje i o trochu více. Vždy opravdu záleží na přístupu žáka a jeho schopnostech. 

Podrobnější a detailní informace k výcviku pilota ULL naleznete na našem blogu.


Provádíme také výcvik pro kvalifikaci řízené lety VFR, tedy možnost létat na řízená letiště. Výcvik obsahuje minimálně 4 hodiny teorie a 4 hodinu praktického výcviku. 


Cena výcviku

Tulák
Tulák
 1. Osvědčení o zdravotní způsobilosti od pověřeného lékaře  - dle ceníku daného lékaře, cena se pohybuje do 1 000,-Kč s DPH.
 2. Teoretická výuka 21 hodin - hodina teorie 1 100,-Kč s DPH.
 3. Praktický výcvik - hodinová sazba z instruktorem je 3 000,-Kč s DPH + přistávací poplatky (jedno přistání cca 125,-Kč s DPH - vždy ale záleží na daném letišti, kde bude prováděn nácvik v přistání).
 4. Průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby - dle ceníku Českého telekomunikačního úřadu ČTÚ (600,-Kč s DPH k 1. 1. 2022)
 5. Závěrečné teoretické a praktické přezkoušení inspektorem - dle ceníku Letecké amatérské asociace LAA (do 3 000,-Kč)

Celková cena výcviku: 83 100,-Kč s DPH

Cena nezahrnuje získání Osvědčení zdravotní způsobilosti od pověřeného lékaře, Průkaz radiotelefonisty letecké pohyblivé služby, letištní přistávací poplatky a závěrečné přezkoušení inspektorem LAA.

V případě zájmu o letecký výcvik nás neváhejte kdykoliv kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře níže či nám zavolejte na číslo: 

+420 605 728 328.

Také viz kontakty ZDE.


Informace pro piloty, kteří se chtějí přeškolit na typ Tulák, naleznete na našem blogu.


Nebojte se nás na cokoliv zeptat, rádi vám odpovíme na vaše dotazy