Přečtěte si, jak u nás probíhá přeškolení na typ ZENAIR CH601

23.02.2020

Jestliže již máte pilotní průkaz ULL, či pilotní průkaz soukromého pilota či vyšší dosaženou pilotní úroveň, tak se u nás můžete přeškolit na letadlo ZENAIR CH 601.

U nás to funguje tak, že si nejdříve v klidu společně sedneme a pohovoříme o vašich kvalifikacích, kde jste létal apod. Tím se vlastně poznáme a poté přejdeme k obsahu konkrétního výcviku pro daný typ letadla. Také vám odpovíme na veškeré vaše dotazy a domluvíme se na způsobu financování vašeho pilotního výcviku.

Cenovou nabídku půjčování letadla ZENAIR CH601 naleznete ZDE.

SAMOTNÉ PŘEŠKOLENÍ

Přeškolení na letadlo ZENAIR CH601 společně zvládneme za jediný den. Dle osnovy z předpisu UL3 Vás nejdříve seznámíme z technickým popisem letadla, letovou příručkou, s obsluhou a údržbou, jak probíhá předletová prohlídka, s důležitými úkony a samozřejmě s nouzovými postupy. Za ověření znalostí pilota nebo žáka odpovídá instruktor, který vás bude přeškolovat.

Jakmile se seznámíte s výše uvedeným, sednete do kokpitu letadla společně s instruktorem a jdete na to. Osnova přeškolení se skládá z osmi cvičení, přičemž první čtyři cvičení jsou ve dvojím a další již letíte sólo. Minimum letů na přeškolení je 16 (přistání), a to v trvání 2 hodin a 15 minut. Ve výcviku jsou také dvě přistání ve dvojím s vypnutým motorem.

Cena přeškolení se odvíjí od ceny letové hodiny s instruktorem, kterou naleznete na stránce naší Letecké školy.

Zenair CH601
Zenair CH601

POZOR, DŮLEŽITÁ INFORMACE

Piloti letounů, obchodní piloti, dopravní piloti, piloti motorových kluzáků, vojenští piloti a piloti ultralehkého motorového kluzáku, kteří nemají pilotní průkaz na ultralight, provedou po přeškolení pilotní zkoušku pilota ULL v plném rozsahu.

Musí absolvovat jak teoretickou zkoušku, tak i praktickou s inspektorem LAA.