Jak se naučit létat na svém vlastním ultralehkém letadle

25.05.2020

V dnešní době je mnoho příznivců létání, kteří se chtějí naučit létat a zároveň mít i své vlastní ultralehké letadlo. Není to nemožné.

Na trhu je nyní k mání spousty ultralightů, a to opravdu velice kvalitních, srovnatelných s letadly všeobecného letectví, které je možné koupit například do 3 milionu korun. Samozřejmě, že na trhu je také dostatek dostupných ultralehkých letadel, které se dají pořídit do 1 milionu, ale i starších, které se dají pořídit i kolem půl milionu korun.

Nové ultralehké letadlo se dá pořídit i do 1 milionu korun

Zenair CH601
Zenair CH601

Jak tedy vybrat to správné právě pro Vás? Vždy záleží na Vašich požadavcích, které od letadla očekáváte a samozřejmě také na Vašich finančních možnostech.

Musíme také zmínit, že v současnosti se již nemusíte obávat také své váhy, kdy v minulosti bylo potřeba mít tak maximálně do 100 kg a Váš pasažér maximálně do 50 kg, kdy maximální vzletová hmotnost mohla být maximálně 450 kg. Na českém trhu si již můžete pořídit ultralehké letadlo s maximální vzletovou hmotností 600 kg, které spadá do tzv. kategorie ELSA. Tento typ letadel má užitečné zatížení větší než 250 kg (pasažéři + náklad i s palivem), proto se zájemci o létání již tak nemusí obávat své váhy. Pro pilotování, provoz a údržbu tohoto typu ultralightů platí stávající předpisy pro sportovně létající zařízení (SLZ), které jsou vydávané Leteckou amatérskou asociací (LAA ČR). Zmiňujeme to z toho důvodu, že jsme se již setkali s mnoha zákazníky, kteří váží přes 100 kg a měli problém vůbec někde uskutečnit výcvik pilota ultralehkých letadel.

V současnosti se nemusíte již obávat své váhy, abyste si pořídili vlastní ultralehké letadlo a začali na něm létat

Bristell
Bristell

Tak tedy, chcete mít vlastní ultralehké letadlo a zároveň se naučit na něm létat? My se Vám pokusíme s tím určitě pomoci, a to z toho důvodu, že se pohybujeme již po delší dobu v leteckém prostředí, což je užitečnou výhodou.

A jak na to? Nejdříve je dobré nás navštívit v našem středisku pilotního výcviku a my Vám odpovíme na vaše otázky, poradíme, a se vším se vám budeme snažit pomoci dle našich možností. Nyní velice stručně níže, tedy co byste měli vědět, a jak bychom postupovali:

  1. Společně na základě Vašich požadavků Vám doporučíme typ letadla, který by se hodil pro vaše létání.
  2. Poté oslovíme výrobce s Vašimi požadavky, necháte si postavit letadlo. Zpravidla je ultralight k mání do 3 měsíců od sepsání smlouvy.
  3. Vaše ultralehké letadlo vložíme do našeho střediska pilotního výcviku a můžeme zahájit výcvik, který bychom rádi provedli do 2 měsíců od zahájení. Samozřejmě záleží na vašich časových možnostech.
  4. Jakmile dokončíte výcvik na svém vlastním ultralehkém letadle, tak jej vyjmeme z našeho střediska pilotního výcviku a již si na něm budete poletovat jen sami.

Tedy získat vlastní letadlo a licenci pilota ULL vypadá velice jednoduše, ale je lepší, když si raději ke všemu výše uvedenému přizvete pomoc, která se nějakou dobu již v letectví pohybuje. My Vám můžeme pomoci od nákupu až po získání licence pilota. V případě zájmu můžeme vaše letadlo i provozovat a Vy si budete jen létat, užívat létání. Vaše letadlo vždy připravíme tak, abyste se cítil komfortně, tedy budeme o něj pečovat jako o vlastní, postaráme se o veškerou údržbu apod. Jednoduše řečeno, vaše letadlo bude stále ve stavu provozuschopném pro vaše skvělé létání.


Pro podrobnější informace či uskutečnění osobního setkání prosím využijte kontaktní formulář níže, či nám přímo zavolejte na telefonní číslo 

+420 605 728 328